DİP GEZGİNİ

İBRİCE
       Herkese merhabalar,

   Bugün sizlerle Trakyanın incisi olan Tekirdağın Malkara ilçesine bağlı bir köy olan İbriceyi sizlere     tanıtmaya çalışıcam. İbrice Tekirdağ iline 60 km, Malkara ilçesine ise 10 km uzaklıktadır. İstanbuldan ise benim    yaşadığım yerden yani Yeşilköyden 250 km uzaklıktadır. Yol genelde akıcı olup, Ayçiçek tarlaları içinden    yolculuk etmekte, ayrı bir keyf verir İbriceye gidişte. Yolculuk sırasında durulucak bir çok dinlenme ve    yemek yemek içinde yerler bulunmaktadir. İbrice bir balıkçı limanı olup, limana gelmeden öncede sabah    kalvaltısı yapmak için mutlaka Mert Cafeye uğramanızı tavsiye ederim. Limana vardığınızda sırasıyla dizili    kulupleri görüceksiniz. Burda istediğiniz bir kulupten lojistik destek,bilgi alabilirsiniz.
                  
   Aşağıda çekmiş olduğum videoyu sizlerle paylaşmaktayım. İbricenin sualtı faunası hakkında bilgi verir    umuduyla iyi seyirler.
       
        Geçen hafta tekrar İbriceye gittim ve iki dalış daha yaptım, bu dalışlarda tüp kurdunun arttığını saptadım. En azından geçmiş yıllara göre artış olduğunu gördüm buda hem popülasyon için hemde özellikle video ve fotoğraf çeken dalıcılar içinde güzel bir görsellik olduğunu düşünmekteyim. Sizleri çekmiş olduğum video ile başbaşa bırakıyorum.
geri butonu, Peter Salvatore,Sualti dunyam
Ana Sayfa