Doğadaki İnsanlar Neden Mutludur

Doğadaki İnsanlar Neden Mutludur

Herkese Merhabalar!!!

Bugün doğa insanları ile şehir insanlarının kendimce farklılıklarını anlatmaya, paylaşmaya çalışacağım.

Peki nedir bu doğa insanı ile şehir insanı ? Yada bu ayırım nedir ?

Ben insaları iki türe ayırıyorum.

• Parası olupta ot gibi yaşayanlar, (yada yapmak istediklerini cesaret edemeyenler de diyebiliriz ). Ama çoğunluk moton ve farkındalığı olmadan yaşayanlar olarak sıralıyabilirim

• Bir diğeri ise orta halli, yada orta halin altında ama kafasındaki bir çok şeyi gerçekleştirebilen, kısacası zamanın bir çoğunu sorgulayarak, bölge ziyareti yaparak, doğanın içinde vakit geçirerek faal bir şekilde yaşayan ve bir çok insan tarafındanda , o zengin diye nitelendirdiğimiz ama robot gibi ev-iş arası bütün omürlerini geçiren insan modellerine göre de deli,manyak gözüyle bakılan insanlar olarak nitelendirebiliriz. Birincisi doğada vakit geçiren, şehir hayatından uzak her birey koşulsuz şehir insanına göre daha sağlıklıdır. Doğa insana çok şey öğretir. İnsanın bütün sivriliklerini kırar törpüler. Doğa, insanı hamur gibi yapar. Doğada bulunan her insan daha merhametli olur, çünkü canlıya olan saygısını geliştirir. Her canlının yaşama hakkı olduğu kadar, o canlıların amacını misyonunu merak edenler doğa içinde daha çok olmak ister ve doğaya bağlanırlar. Aslında bizde doğanın içinde olmamız gerekirken, paranın keşfi ve kullanılmaya başlanmasıyla evrim geçiren Homo gitgide doğadan kendini kopararak yaşamaya başladı ve ufak ufakta sonunu hazırlamaya başladığını düşünüyorum.

Zaman içinde bu tür savaşları başlattı, yıktı yaktı, katletti ve bunları sadece kendi çıkarları ve egosuna yenik düştüğü için yaptı ve bu halende devam etmektedir. Temenniler herzaman, herkes kendi toprağında kendi sınırlarının içinde barışçıl bir şekilde yaşamayı dilerken, bunun olabilmesinede imkan olamamaktadır. Düşünsenize doğada bizim gibi birbirini, vuran kıran katleden daha başka bir canlı yok ki. Bunlardan biraz sıyrılmış ve biraz öngörüsü olanlar, uğraştıkları hobilerden tutunda, vakit geçirdikleri yerler bile daha sakin ve şehir merkezlerinin oluşumlarından daha uzak yerlerde olmaktadır.

Çünkü her canlı huzuru hissetmek ister, doğa size bunu verir, eğer dinlemeyi ve ne anlatmak istediğini anlayabilirseniz. Aslında bize her konuda, hastalıktan tutunda aklınıza gelebilecek daha bir çok yaklaşımın çıklaması doğada gizli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hayvanlar milyonlarca yıldır bunu çok iyi bilmekte ve uygulamaktadırlar. Bizler biraz o dögüden saptık ve daha ciddi olumsuzlukların içine sürüklendiğimizi düşünüyorum. Bugün gerek kendi ülkemizde gerek dünya geneline baktığımızda nereye dönsek hep aynı vahşi tabloları görebilmekteyiz. Maalesef ki buna tek sebep insanoğlu. İnsan doğada kaldıkça beden ve ruh gelişimi artacaktır ve bu sizin yaşamınıza büyük etki gösterecektir. Etrafınızdaki arkadaşlıklarınız, ilişkilerinize daha mantıklı, daha yumuşak mülayim durmak, insanoğlunun oynadığı saçma aptal oyunların size ne kadar basit ve anlamsız geldiğini daha net gözlemlemiş olacaksınızdır. Belki bilerek belki bilmeyerek şehir hayatı bizim bütün yaşam enerjimizi aldığının farkında değiliz. Robot gibi yaşayıp hızlı ve anlamsız yaşadığımız oradan oraya koşuşturduğumuz ve sonunda o hırsla kazandığımız kağıt parçalarınıda bir çırpıda hastanelere kaptırmak, kendimize yaptığımız acımasız bir yaşam olduğunu düşünüyorum. Rutin olan herşey bir gün gelecek bizleri boğmaya başlayacak, ama bizler hep aynı bahenenin altına sığınıp duracağız. “Ne yapabilirimki kısmetimde kaderimde bu varmış” deyip kendimizi kandıracağız ve kandırıyoruzda.

Ne diyebilirim herkese bol doğa ile iç içe ama, doğayı bir mangal yerleşkesi olarak görmekten vazgeçmeliyiz.

Tek bir ricam var, mangal yaptıysanız ki ben buna çok karşıyım özellikle o güzel havanın tadını, yararını almak varken ortalığı bir duman bulutu haline getirip o kokuyu akşama kadar içinize çekmeyi anlamlı bulamıyorum. Mademki mangal yaptınız, lütfen ama lütfen gün sonunda çöplerinizi yeşillliklerin üstünde, ağaçlar altına bırakmayınız. Nasıl evinizden her türlü piknik malzemlerini taşıyıp getirdiyseniz, aynı şekilde çöpe atınız. Çöp kovaları yok ise çöplerinizi kendi bölgenize götürüp oraya atın.

Hepinize sağlıklı, huzurlu bir hafta dilerim.

Sitemde video konularıda bulunmaktadır. Bunun için Yotube kanalıma arzu ederseniz abone olup takip edebilirsiniz. Web sitemende sualtı ile ilgili yazılar bulabilir arzu edersenizde takip edebilrisiniz. Web sitem sık sık güncellenmektedir bu yüzden oradan her konuyu takip edebilirsiniz.

Doğada ve mavide kalmayı unutmayın.

Instagram: peter_salvatore

Web Site: www.psalvatore.com

Bir sonraki yazıma kadar şimdilik hoşçakalın.

Peter Salvatore.

Sualti Dunyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore