Evrende Sizce Yalnızmıyız ?

Evrende Sizce Yalnızmıyız?

Merhabalar.

Bugün sizlere, benim gibi evreni sorgulayan insanlarında sık kendine sorduğu ve medyada da bazen tartışma konusu olan Evrende Yalnızmıyız sorusu ?

Sizce yalnızmıyız ?

Bizi gözlemleyen daha ileri varlıklar varmı sizce ?

Hayal gücü, mantık ve bilimi birleştirerek bu sorunun cevabını bulmaya çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bana göre bu devasa evrende bu mavi kürenin bizler için yaratıldığına inanmak biraz bencilce ve birazda cahilce olacağını düşünüyorum.

Öncelikle en büyükten küçüğe doğru bakar isek. Bilinen 100 milyar yıldızdan biri olan güneş sistemine bağlı bir küreye sıkışmış bulunuyoruz. Bu toz tanelerinin içinde yanlız olabilmemize imkan olmadığını düşünüyorum. Dünyamız dünya formasyonunu, şimdiki mevcut halini almadan evvel, meteorların saldırısına uğramaktaydı. Bilindiği üzere bugün Dünyamızda demirin de çok olmasının sebebi göktaşlarıdır. Çünkü meteor çarpmaları sırasında çok fazla demir dünyamızın derinlilklerine bırakılmıştır.

Peki hayatta bu şekilde başlamış olabilirmi ?

Bu durumun olasılığı çok yüksek aslında. Nedeni ise kuyruklu yıldızlar buz ve donmuş su taşırlar ve istila zamanında dünyamıza bir haylı fazlası çarpmıştır. Örneğin bugün mağara dalıcılarının uğrak yerlerinden biri olan Mexico ve Bahamalar bölgesine, oluşum sırasında en fazla göktaşları buraya düşmüştür. Bu nedenlede bugün bilinen 5000 den fazla mağara Mexico da ve çevresinde bulunmaktadır. Daha bir çok mağarada uydular vasıtasıyla araştırılıp bulunmaktadır. Bu mağaralar kendilerine has karanlığa ve ordaki ortama uygun şekilde evrilmiş canlılarında gelişmesine imkan sağlamıştır.

Bugün 3 milyar yıl evvel öncesine ait Siyanobobakteri olarak adlandırılan fosiller bulunmaktadır. Siyanobakteriler aslında ilk startı veren bakteriler olarak görülmekte, çünkü Siyanobakteriler, karbondioksit ile fotosentez gerçekleştirmesi başarısı ile yaşam formasyonlarının değişmesine ve yaşadığımız bu mavi küreninde oksijenle dolmasına sebep olduğu düşünülmektedir. Bitkilerdeki kloroplastlarda Siyanobakteriler tarafından harekete geçirilmektedir.

Biz uzaylıları, hep insan formasyonu şeklinde hayal ederek düşünmeye çalıştık ve filimleride o şekilde çektik hep.

Neden ki ?

Uzayli bizim gibi olmak zorunda değilki.

Micron bir canlıda olabilir. Kısacası bu canlılar yada varlıklar bizden ileri boyutlarda yaşayan canlılar aslında. Biz kendi egomuza öyle kapılmışız ki, bütün bu evrenin bizler için yaratıldığını, hayvanların bizlere itaat edeceğini düşünerek ve herşey insanlık için diyerek, kendimizce böyle safsatalar yaratarak yaşayan bir türüz. Bu nasıl bir ego ve kendimizi herşeyin üstünde görmedir anlamış değilim.

Bu koskoca evrende bir çok şey ordan oraya dönüp gidiyor bizde bu toz parçalarının tanesi isek, mutlaka bizlerde başka ışık yıllarından tozlarımız mevcut Güneş sistemimize taşınmış olabilir ve buda evren var olduğundan beri evrende geziyorda olabilir. Herşey dinamik bir şekilde kütle çekim yasasına göre hareket etmekte, o zaman bizlerde statik durağan olamayız. Bizlerde bu döngünün içinde döndüğümüzü düşünüyorum. Her canlının, bakterinin, bilinen yada bilinmeyen, keşfedilen yada henüz keşfedilmemiş her canlının bir amacı, misyonu olduğunu düşünüyorum. Henüz bulamadığım, insanoğlunun misyonunun ne olduğu...v Mevcut küreyi yok etmek içinmi tasarlandık acaba ?

Yoksa korkularının altına gizlenen, yönetilmeyi, güdülmeyi prensip haline getirmiş bir canlı olarakmı tasarlandık.

Bildiğim tek şey varsa, kendimizi doğadan kopararak yaşamaya başlamış, sanki doğanın bir parçası değil ve doğa bize muhtaçmış gibi hareket etmeye başladık. Hep şu soru sorulur genelde, eğer uzaylılar varsa neden ziyaretimize gelmiyorlar ?

Yine aynı mantıkta düşünüyoruz, yani uzaylıları kendimiz gibi, kapı komşumuzun kahve içmeye uğraması gibi algılamaya çalışıyoruz, oysaki bu formasyonlar bizden teknojik olarak çok çok daha ileride, biz oralara ulaşmaya çalışıyoruz, milyarlarca dolar paralar harcıyoruz araştırmalar için, onların buna ihtiyacı olduğunu sanmıyorum, onlar zaten istedikleri noktalara gidebiliyorlar. Neden bizleri merak etsinlerki ?

Herşeyi bir kenara koyalım, daha yaşadığımız mevcut dünyayı tam anlamıyla çözmüş değiliz. Uzay hakkında daha çok bilgimiz varken derin denizler sularımız, okyanuslar gizemlerini korumaktalar. %80 e yakın sular Dünyamızda keşfedilmeyi bekliyor. Mutlaka kalıntılar vardır, bulunmuştur. Bizler boyumuzdan çok çok uzun, mevcut teknolojimizin ordaki ışık yıllarına ulaşamayacağı uzaklıkları dinlemeye çalışıyoruz. Belkide dinlememiz gereken yanı başımızda olabilir ve ordan yola çıkarak, ulaşmamız gereken noktaya daha hızlı gidebiliriz diye düşünüyorum.

Hepinize sağlıklı, huzurlu bir hafta dilerim.

Yotube kanalıma arzu ederseniz abone olup takip edebilirsiniz. Web sitemende sualtı ile ilgili yazılar bulabilir arzu edersenizde takip edebilrisiniz.Sualtına meraklıysanız kendi You Tube kanalımdada videolara ulaşabilirsiniz.

Doğada ve mavide kalmayı unutmayın.

Instagram: peter_salvatore

Web Site: www.psalvatore.com

Bir sonraki yazıma kadar şimdilik hoşçakalın.

Peter Salvatore.

Sualti Dunyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore