Eğitici Videolar Sekizinci Bölüm

Eğitici Videolar

Sitemin bu bölümünde sizlere Eğitici ve kendi tecrübelerimi aktarmaya çalıştığım videoları sizlerle paylaşmaktayım. Konu başlıkları resimlerin altında yazılıdır. Konu ile ilgili videoyu izlemek için resmin üzerine tıklarsanız, Youtube kanalıma yönleneceksiniz. Oradanda seçtiğiniz konu ile ilgili video açılacaktır.

Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Kışın Dalışta Dikkat edilmesi gerekenler, Kış dalışları, Kışın dalış yapmak

Kışın Dalışta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın Dalışta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkese Merhabalar...

Bugün dalışın önemli konularından biri olan kışın dalışta dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi ve düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle kışın dalış yapmaya karar verir isek mutlaka dalacağımız suyun ısısına göre dalış kıyafeti seçmemizde yarar vardır. Bu Marmara denizi için söz konusu ise, mutlaka bütçenize uygun bir kuru elbise temin etmenizde yarar olduğunu düşünüyorum. Kuru Elbiseler ile ilgili yazımı yine web sitemden arzu ederseniz de okuyabilirsiniz. Vücüt ısısını korumak dalış için önemli bir husustur. Doğru seçilmeyen bir dalış kıyafeti ile yapılacak dalış hem sizi hipotermiye sokacak hemde dalış güvenliğinizi riske sokacaktır. Kışın Dalışta dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili yazımı da okuyabilirsiniz. Konu ile ilgili videomu aşağıda izleyebilir, çalışmalarımı da web sitemden takip edebilirsiniz.
Ortasuda Dalış yapmak, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, orta su dalışları nedir, Dalışta yüzerlilik

Orta Suda Dalış Yapmak

Orta Suda Dalış Yapmak

Herkese Merhabalar...

Bugün dalışın yine önemli konularından biri olduğunu düşündüğüm orta suda dalış yapmak ile ilgili bilgi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Herzaman dalış istediğimiz şekilde olmayabilir. Bazen dalışlar orta su dediğimiz derin maviye bir referans halatından inerek yapılabilmektedir. Bu noktada dalıcının yüzerliliği çok önemlidir. Dalışta Yüzerlilikle de ilgili video ve yazıda web sitemde bulunmaktadır. Yüzerlilik dalışta önemli bir beceridir ve zaman içinde sıklıkla dalışla gelişebilecek bir durumdur. Orta su dalışlarında da hedef derinliklerde rahat durabilmek, emniyet yada dekompresyon beklemesinide rahatlıkla yapabilmek için yüzerliliğinizin iyi olması gerekmektedir. Konu ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilir, web sitemdeki yazı ve çalışmalarıda takip edebilirsiniz.
Dalışa Hazırlık Aşaması, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, dalışa hazırlığın önemi, Dalış hazırlıkları

Dalışa Hazırlık Aşaması

Dalışa Hazırlık Aşaması

Herkese Merhabalar...

Bugün dalıştan önemli bir konu olan Dalışa Hazırlık Aşaması ile ilgili bilgi ve düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım. Dalışa hazırlık aşaması evde başlar. Bu dalış çantanızın düzeninden tutunda, alacağınız malzemenin düzenine kadar önemli bir durumdur. Dalış aşaması ne kadar düzgün, muntazam olur ise, dalış yapacağınız yere daha hazırlıklı gitmiş ve dalışınızın da daha güvenli ve keyfli geçmesini sağlayacaksınızdır. Şahsi fikrim dalışın hazırlık Aşamasını dikkate ve önemseyerek yapmanızdır. Unutmamak gerekir ki, dalış bir planlama işidir ve bu plana uyularak yapılması gerekir. Konu ile ilgili videomu aşağıda izleyebilir, çalışmalarımı da web sitemden takip edebilirsiniz.

Sualtı Dünyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore