Yaşam ve İletişim

Yaşam ve İletişim

Yaşam ve İletişim - Bu yüzdende ikli ilişkilerde diyalog, paylaşım eksiklikleri yada anlam bütünlüğü olmadan iletişim kurulmaktadır. Bu bizim yaşamımızın her anına yansımıştır yansımaktadırda.

Toplum olarak teknoloji ile iç içe yaşamayı çok seven ama bir o kadarda okumayan sorgulamayan bir toplumuz. Önümüze dayatılan herşeyi kabul edip sorgulamadan yaşıyoruz. Her bireyin seçme ve özgürlük hakkı vardır ve dilediği gibi yaşamaya hakkı vardır. Bireyin ilerlemesi ve 4. Nesil denilen bu çağın içinde yer bulabilmesi özgür düşünce ve hayal kurmakla o hayali gerçekleştirmek için sonuna kadar çalışmaktan, üretmekten geçmektedir. Biz toplum olarak üretmekten uzak dayatılmış basma kalıp ilkel bilgilerle yaşamlarımızı bir yerden bir yere taşıyamayız. Bu döngüsel yaşama ayak uydurabilmek için idealist ve gerçekten hayallariniz olmalı. İnsanlar hayal kuramıyor, kurabilselerde toplum yada büyütülme şeklinden dolayı dile getiremiyorlar. Yada o tür insanları dışlıyor deli gözü ile bakıyoruz. Ailelere burada çok iş düşmekte. Çocuklarınıza hayal kurmayı öğreterek ve hayallerinin arkasında durarak onlara destek olun. Yaşamın her anı dolu ve anlamlı geçmeli, hayatlarımıza bir şeyler katmalıyız. Unutmayalım ki, geri getiremediğimiz tek şey zamandır.

Bu yüzden her anınıza anlam katın. Sevdiğiniz şeylerle uğraşın. Kimsenin baskısı yada etkisi altında kalmayın. Dinleyin, yapılan hataları tekrarlamamaya özen gösterin. Hata yapmaktan korkmayın, bilakis hata yapın. Hata yapmak size daha çok olgunluk getirecektir. Ama bunu arka arkaya aynı şekilde yapmayın. Eğer yapıyorsanız durup düşünün, çünkü bir yerde eksik bir şeylerin olduğu kesindir. Bunu bulmaya çalışın.

Hepinize sağlıklı, huzurlu bir hafta dilerim. Yotube kanalıma arzu ederseniz abone olup takip edebilirsiniz. Sualtına meraklıysanız burda yapmış olduğum çekimler ve gelicek olan belgesel projeleride yer alıcaktır. Aşağıdaki linkten abone olup takip edebilirsiniz. Doğada ve mavide kalmayı unutmayın.

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6JbQlZ9tjIchIop-kGEUqw

Instagram: peter_salvatore

Web Site: www.psalvatore.com

Bir sonraki yazıma kadar şimdilik hoşçakalın.

Peter Salvatore.

Ana Sayfa