Manuka Balı Nedir ?

Manuka Balı Nedir ?

Tekrar Merhabalar...

Bugün sizlere çok önemli bir bal çeşidi hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım. Bu balın adı Manuka balı. Peki nedir bu manuka balı ? Neden insan sağlığı için önemli bir baldır ?

Yurdumuzda bu bal çok bilinmese de ana vatanı Yeni Zelandadır. Avustralyada da bulunmaktadır. Bu bal bir çok tedavide, özelliklede kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Gerek iç ve dış bedensel yaralanmalarda da kullanabileceğiniz bizim günlük yediğimiz kahvaltıdaki ballardan çok daha farklı bir bal türüdür. Gerek rengi ve yoğunluğu olsun bilinen bir çok baldan farklıdır. Resimdede gördüğünüz bir manuka ağacıdır.

Manuka Ağacı, Manuka balı, Peter Salvatore, Yeni ZelandaBu ağaç hakkında kısa bilgi verecek olursam, ortalama boyları 4 metreyi bulan ve Yeni Zelandanın düzlük, yeşillik bölgelerinde sıklıkla rastlanan bir ağaçtır. Ekim ayı gibi manuka ağacı filiz açar ve arılar çiçeklerin özlerini toplamaya başlarlar.

Özellikle Manuka balını vücüdunuzdaki açık yaralar için kullanabilirsiniz. Aftlar, herpes virüsleri (uçuk) için birebir bir ilaçtır. Şahsen, dudağımda çıkmış uçuğa sürdüğümde bir iki gün içinde uçuğun kaybolduğunu gördüm. Kanser tedavisinde kullanılmakta, maalesef ülkemizde hekimler tarafından çok bilinmesede, etrafımda hastalarında kullanan hekimler tanıyorum. Bağışıklık sistemini çok güçlendiren bir baldır. Adeta doğal bir antibiyotiktir. Posta yoluyla getirtmek biraz sıkıntılı olabiliyor. Gümrüğe takılabilme ihtimali var. v Manuka balının üstünde, faktör sayısı bulunmakta. Tercih edeceğiniz bal en az 10 UMF olmalı. UMF balın akışkanlığı ile ilgili bir durum, daha üst faktörler daha katı ama araştırmalara görede tercih edilenin onlar olduğu söylenmekte. Ülkemiz tarafından çok bilimesede, çok değerli bir bal olduğunu söyleyebilirim. Genel kullanım alanlarını sıralayacak olursak

• Kanser tedavilerinde ( Bununla ilgili çevremde canlı örnek bulunmakta. Tabiki başka tür bitkiler ve besinlerle beraber. Sadece tek bal ile değil. ) • Soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonlarında • Diabet hastalarında • Gastrointestinal sorunlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Doğanın bu mucizevi oluşumunu kullanmak, arıların bu inanılmaz başarısı tartışılmaz bir ahenk içinde iki tarafada fayda sağlamaktadır. Bilmediğimiz araştırmamız gereken o kadar çok konu varki aslında. Biz en zor belkide bazı durumlarda fayda yerine zarar olanı seçiyoruz.Manuka Balı, Yeni Zelanda, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam

Hepinize sağlıklı, huzurlu bir hafta dilerim. v Çalışmalarımı web sitemden takip edebilirsiniz. Sitemden Yotube taki kanalımada bağlanabilir oradaki videolarımıda takip edip abone olabilirsiniz.

Doğada ve mavide kalmayı unutmayın.

Web: www.psalvatore.com

İnstagram: Peter_salvatore

Facebook: Peter Salvatore

Youtube: My Underwater World

Youtube 4K: Benim Sualtı Dünyam

Peter Salvatore.

Abonelik Formu

* gerekli yerler

Sualtı Dünyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore