Varoluş Sebebimiz

Varoluş Sebebimiz

Herkese merhabalar..

Bugün bir çoğumuza belki de ilginç gelecek bir konu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Bu konu ; varoluş sebebimiz ?

Neden bu gezegendeyiz ?

Bir misyonumuz, bir amacımız sizce var mı?

Yoksa bu mavi küreyi tamamen yiyip bitirmek için mi yollandık ?

Açıkçası uzun zamandır sorguladiğım, gerek kendi özel yaşamımda olsun, gerekse de sokağa çıkıp bir noktadan bir noktaya giderken insanları gözlemleyerek düşündüğüm bir konudur bu.

Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, varoluş sebebimiz, Neden varız, Dünya ve insan ilişkisiPeki biz kimiz ve nereye doğru gidiyoruz ? Bunun için aslında ilk bakteri formasyonuna kadar geriye dönmek lazım diye düşünüyorum, ama dönmeden önce kendi teorimi paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere dünya, mevcut şu anki halinde olmadan önce bir asteroid yağmuruna yani göktaşlarının saldırısına uğramaktaydı. Uzayın derinliklerinden ya da başka ışık yıllarından bizim güneş sistemimizin yörüngesine göktaşları ile oradan da mevcut şu anki dünya gezegenimize göktaşları ile düşmüş olabiliriz. Çünkü ilk suyun bile bu şekilde dünyaya taşındığı düşünülmekte. Bilindiği gibi kuyruklu yıldızlar su ve buz kütleleri taşımaktalar. Eğer bu yaşamsal genler 4 milyardır uzayın bir noktasından bir noktasına taşındıysa, acaba kanser olma olasılığımız daha doğrusu hekimler tarafından söylenen “Herkes kanser hücreleriyle doğar ve vücutlarında bu hücreleri barınındır “ lafı buradan geliyor olabilir mi ? Çünkü bu zamana kadar hücrelerimiz ya da ileride hücre formasyonuna dönüşecek genlerin uzay boşluğundaki salınımında bayağı bir radyasyona maruz kalmış olabilir diye düşünmekteyim. Bu yüzden de kanser diye bir hastalığın zaman içinde hortlamış olması olası olabilir. Bugün dünyamızda 10 milyondan fazla canlı türü bulunmakta, daha fazla olma olasılığı bile olduğunu düşünüyorum. Sınıflandıramadığımız, isimlendiremediğimiz birçok canlı denizlerde yaşamaktadır. Bu kadar farklı türlerin, farklı yapıların Dna ların, Rna ların bir arada toplanması ve, milyarlarca samanyolu toplulukların içinde evrenin oluşumundan bu yana yaşamış, metamorfoza uğrayıp bizim dünyamıza düşmüş olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu yüzdendir ki, Dünyamızda türü keşfedilememiş daha çok fazla canlı türü var.

Yeryüzünde hic bir canlı bizim gibi kontrolsüz ürememekte. Kendi egolarımızı zevklerimizi yaşayacağız diye üreyip duruyoruz. Peki bu kontrolsüz üreme iyi bir şey mi ?

varoluş sebebimiz, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, sualtı gazetesi, neden varız, Evrim teorisivaroluş sebebimiz, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Evrim teorisi, Düyada neden varızTabii ki hayır. Öncelikle bu insanları fakirleştiren bir durumdur. Doğanın matematiği ınanılmazdır ve bu matematik aslında herşeyi hesaplamış ve ona göre doğaya yetecek ve onu sunacak şekilde dönmektedir. Bu noktada İnsanı ayrı tutuyorum, çünkü ilk zamanlarda doğada yer bulmuş olsa da daha sonra modern hayat diye adlandırdığımız hayatla doğadan koptu ve gitgide de uzaklaşmaya devam etmektedir. Bugün doğal kaynaklar insanoğluna yetmemekte ve yakın gelecekte de bu daha kaotik bir hal alacaktır. Kıtlık, arkasından doğal kaynakların iyicene kullanılamaz hala gelmesi bizim de tür olarak neslimizi sona erdirecektir. Bu dönüşümde doğa ile uyumlu olabilenler devam edecektir, bunu red edenler de maalesef yok olacaklardır.

Doğada, her canlının bir misyonu var ve bu canlılar birbirlerine muhtaçlar. Bitkiler olmasa böcekler de olmazdı, böcekler olmasa bitkiler de. Tozlaşma olamazdı, bunun da ucu yine bizlere kadar uzanmakta. Bu sadece binlerce örnekten bir tanesi. Dediğim gibi sürüngenlerden memelilere, bitkilere hepsinin bir amacı, misyonu var...

Peki bizimki nedir ?

Dünyada 8-9 milyar insan bulunurken, acaba savaşlar da bir nüfus kontrolü amacıyla da yapılıyor olabilir mi ? tabii ki ülkeler, politik çıkarlar gibi bir sürü hesap kitap var ama işin genetik temelinde bir nufüs dengelemesi de yapılıyor olabilir. Virüsleri düşünün, her sene değişik isimlerde virüsler türemekte, bunların doğal yollarla türediğini mi düşünüyorsunuz ? Kesinlikle öyle değil. Bir kısım bilim insanı oturup virüs üretiyor, .çünkü en güzel yok etme ve sonucunda da birini yada birilerini suçlu bulamamanın en güzel yöntemlerindendir. Tabii bu işin maddi kısmı da var, önce üret biraz tahribat ver, sonra panzehir üret ve bunu sat, elde edilen milyarlarca dolar para. Bunu bilgisayar virüsleri ile aynı düşünebilirsiniz. Oradaki amaç ta önce sistemi çökert ya da bilgiyi çal, daha sonra Antivirüsü yap ve sat, kullanıcı mecbur kalıp alacağından büyük firmalar da yüksek gelir elde etmiş olacaktır. Tabii ki bunların hiç biri doğada yaşayan ve milyonlarca yılın evrimi sonucunda adaptasyon, bir koruma kalkanı oluşturan canlılar gibi olamamamız, aslında bizim ne kadar yanlış bir noktayada evrildiğimizi göstermekte. Eğer bu varoluş sebeplerimiz bunlar ise yani yoketmek ve mevcut gezegenimizi yaşanmaz hale getirmek ise, görevimizi çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Doğada ve mavide kalmayı unutmayın.

Hepinize sağlıklı, huzurlu bir hafta dilerim.

Çalışmalarımı web sitem üzerinden takip edebilir, web siteme abone olarak gelecek olan yeniliklerden de haberdar olmuş olursunuz.

Hepinize iyi çalışmalar, mutlu haftalar diliyorum.

Bir sonraki yazıma kadar şimdilik hoşçakalın.

Web: www.psalvatore.com

İnstagram: Peter_salvatore

Facebook: Peter Salvatore

Youtube: My Underwater World

Peter Salvatore.

Abonelik Formu

* gerekli yerler

Sualti Dunyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore