Ilıca Jeolojik Çalışması

Yassıkaya, Küçük Poyrazköy Çalışması, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Sualtı Gazetesi

Ilıca Jeolojik Çalışması

Ilıca Jeolojik Çalışması

Herkese tekrar merhabalar...

Bugün Gökova Körfezi’nde 4 Büyük Denizaltı Depreminin Jeomorfolojik İzleri konulu çalışmaların 3. videosu olan Ilıca bölgesi ile ilgili bilgi çekimleri paylaşacağım.

Küçük Poyraz Köyden sonra rotamızı Ilıcaya çevirdik. Sabah vakitlerinde ılıca bölgesi koylarında

Ilıca, Ilıca deprem çalışması, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Sualtı Gazetesi, Ilıca Jeolojik Çalışması
Ilıca Projesi, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Sualtı Gazetesi, Ilıca Jeolojik Çalışması yine notch ( içbükey çentikleri ) bulmaya ve ölçemeye başladık. Sabah saatlerinde rüzgarında olmmaması çalışmalarımızı biraz olsun daha rahatlattı. Fosil örnekleri olarak Patella ve Vermadit örnekleri aldık.

Bunların Karbon-14 ile yaşlandırılması yapılacak. Alınan örnekler henüz yaşlandırılma aşamasında olduğu için geçmiş depremlerle ilgili olarak tarih vermek şu an için mümkün olamamaktadır. Yapılan araştırmalar da görülen şudur ki yükselmiş gelgit-çentikleri Gökova Körfezi’nin kuzey ve güney kıyılarının belirgin bir şekilde yükseldigine neden olan kıyıya yakın deniz dibinde fayların olduğunu göstermektedir. Konu ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Geçmiş çalışmalarıda yine web sitemde Deprem Projesi altında ilgili konu başlıkları altında bulabilirsiniz.

Abonelik Formu

* gerekli yerler

Sualtı Dünyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore